Det er ikke til at skjule, at vi her på redaktionen ELLEsker Chloé! Vi forstår derfor godt, at ELLEs moderedaktør, Josephine Aarkrogh, er faldet pladask for disse fine sommersandaler, som i dag er dagens drømmekøb...
Disse feminine og smukke sandaler fra Chloé drømmer ELLEs moderedaktør, Josephine Aarkrogh, om at have på fødderne til sommer.
De fine og elegante sandaler er en del af Chloés Spring/summer 2016-kollektion og har alt det, vi på redaktionen, ønsker os til sommer; En lys og lækker farve og et eksklusivt look.
Om dagens drømmekøb siger Josephine Aarkrogh:
’’Disse yndige sandaler har den perfekte hælhøjde, og en skøn farve, når ens fødder bliver lidt sommergyldne. Og man kan jo aldrig begynde sommergarderoben for tidligt …’’
Dagens drømmekøb koster 4.838 kr. og kan blive dine lige her!
Psst… Vil du se flere af moderedaktørens drømmekøb? Så se med i galleriet, hvor vi har samlet 10 af moderedaktørens april-favoritter til dig!
Brug pilene eller ‘swipe’ dig igennem billederne.
Foto: Produktfoto
Grønne fingre: Jeg elsker, at man kan få sjove print ind i garderoben med et iPhone-cover, og dette med palmer må gerne være mit næste.iPhone-cover, Sonix, 275 kr.
Foto: Produktfoto
Striktrøje med frynser, Gina Tricot, 500 kr.
Foto: Produktfoto
Kjole, By Malene Birger, 3.000 kr.
Foto: Produktfoto
Raw Candy: Jeg er normalt ikke så stor fan af lyserød, men denne ’Twist’-taske er hverken tuttenuttet eller piget, hvis du spørger mig; det larmer den alt for meget til at være. Den må MEGET gerne lave larm på min arm dette forår.
Louis Vuitton, 23.600 kr.
Foto: Produktfoto
World wide beauty: Sidst, jeg var i USA, bestilte jeg nogle af Glossiers produkter online – de leverer nemlig ikke til Danmark (endnu). Næste gang vil jeg prøve deres brynfarve, men indtil da fås nogle af deres mest populære produkter på Net-a-porter.com.
’Boy Brow’, Glossier, 110 kr.
Foto: Produktfoto
Suede-y business: En ruskindsjakke er et godt alternativ til en læder- eller denimjakke, og så er farven perfekt til slidte jeans.
Ruskindsjakke, Frame, 11.200 kr.
Foto: Produktfoto
iPad-etui, Charlotte Olympia, 2.200 kr.
Foto: Produktfoto
Jeans med svaj og frynser, MiH, 1.950 kr.
Foto: Produktfoto
Forårsfødder: Jo, det er måske lidt for køligt til sandaler, men så snart temperaturen sniger sig lidt opad, vil jeg bruge disse smukke espadriller til et par lyseblå jeans.
Aquazzura, 2.610 kr.