Kultur
Film og TV
Fra Scarlett Johansson til danske Emilie Thalund i instruktørrollerne: Her er 6 film, du skal se under spillefilmfestivalen, der starter i dag
Film og TV
Derfor er denne serie et postapokalyptisk nik til samtiden, du bør se
Film og TV
Bridgerton-skuespillerinderne om det nye Pandora-samarbejde + deres yndlingssmykker fra kollektionen
Film og TV
3 grunde til, at du skal se denne nye film på Prime Video
Film og TV
Sophie Turners krimi-thriller ‘Steal’ vil uden tvivl fange dig fra første øjeblik: Her er alt, du skal vide om den nye serie
Film og TV
Årets nye, danske julefilm: “Det er en film om dynamikker, de fleste kender fra deres egen familie. En film om sorg, om misforståelser og om gode hensigter. (..). Filmen rammer nogle meget universelle temaer i forhold til mor/datter-relationer”
Film og TV
Se det første sneak peak på The Devil Wears Prada 2
Film og TV
‘Legenden’-aktuelle Maria Cordsen: “Det var et billede på, hvordan man kunne stige på et tog og tage rejsen nordpå mod rigdom og succes. Vestegnen var ikke cool for unge piger før Tessa og Helle Thorning-Schmidt”
Film og TV
8 nye film og serier på Netflix, som udkommer dette efterår
Film og TV
Elsker du ‘The Summer I Turned Pretty’ – her er den næste serie, du skal se